Науковий ступень та вчене звання
Доктор економічних наук, Професор
Посада:
Завідувач кафедри Земельного адміністрування та геоінформаційних систем
Освіта:
- Закінчив факультет економіки та менеджменту Харківської державної академії міського господарства за спеціальністю «Облік і аудит» (магістр з обліку та аудіту, 2020 р.), закінчив Будівельний факультет за спеціальністю "Геодезія та землеустрій" (магістр з геодезії та землеустрою, 2019 р.).
- У 2003 р. захистив кандидатську дисертацію.
- У 2006 р. отримав вчене звання доцента кафедри обліку і аудиту.
- З 2009 р. – доктор філософії з економіки будівництва.
- У 2013 р. захистив докторську дисертацію.
- У 2015 р. – отримав вчене звання професора кафедри геоінформаційних систем, оцінки землі та нерухомого майна.
Тема дисертацій: Тема кандидатської дисертації: «Організаційно-економічний механізм управління капіталом будівельних підприємств» (спеціальність 08.07.03 – Економіка будівництва, 2003 р.).
Тема докторської дисертації: «Стейкхолдерна стратегія вартісно-орієнтованого управління капіталом бренду будівельних підприємств» (спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління підприємствами (економіка будівництва), 2013 р.).
Професійний досвід:
Трудову діяльність розпочав у 2000 р. асистентом кафедри обліку і аудиту Харківської державної академії міського господарства (нині — Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова). Етапи професійної діяльності:
- 2005-2013 рр. – доцент кафедри фінансово-економічної безпеки, обліку і аудиту ХНУМГ ім. О. М. Бекетова;
- 2007-2013 рр. — голова профспілкової організації студентів ХНУМГ ім. О. М. Бекетова;
- 2010-2013 рр. — член Центрального комітету профспілки працівників освіти і науки України;
- з червня 2013-2018 рр. – завідувач кафедри геоінформаційних систем, оцінки землі та нерухомого майна ХНУМГ ім. О. М. Бекетова;
- з жовтня 2014 р. – професор кафедри геоінформаційних систем, оцінки землі та нерухомого майна ХНУМГ ім. О. М. Бекетова;
- 2018–2020 рр. – декан будівельного факультету ХНУМГ ім. О. М.Бекетова;
- 2020-2022 рр. – директор Навчально-наукового інституту будівельної та цивильної інженерії ХНУМГ ім. О. М. Бекетова;
- з 02.01.2023 р. і по теперешній час – завідувач кафедри земельного адміністрування та геоінформаційних систем ХНУМГ ім. О. М. Бекетова.
Керівник наукових шкіл:
Територіальний розвиток використання земель, інтелектуальна геопросторова економіка.
Публікаційна активність: Автор більш ніж 500 науково-методичних публікацій, із яких 25 одноосібних і колективних монографій, більше 30 публікацій у статтях, що рецензуються у наукометричних базах Scopus і Web of Science.
Робота з аспірантами і докторантами:
Під керівництвом Мамонова К. А. здійснено підготовку та захистилось 15 осіб (12 кандидатів і докторів філософії й 3 доктори наук). На сучасному етапі здійснює підготовку 4 здобувача ступеня доктор філософії та 1 доктора наук.
Членство в спілках та громадських організаціях:
Дійсний член Академії будівництва України (2015 р.), Академії наук вищої освіти України (2018 р.), академік Національної академії наук вищої освіти України (2018 р.). Член громадської організації «Асоціація фахівців землеустрою України» саморегулівна організація у сфері землеустрою, Член Громадської спілки «Українське товариство геодезії і картографії», експерт Міністерства освіти і науки України для проведення наукової та науково-технічної експертизи, входить до персонального складу науково-методичних комісій (підкомісій) сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України" (підкомісія G18 Геодезія та землеустрій).
Підвищення кваліфікації й стажування:
2024 р. – підвищення кваліфікації у Національному транспортному університеті (МОН України), за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій». Тема: «Геопросторове забезпечення територіального розвитку використання земель регіонів». Тема випускної роботи: «Розробка технології створення інформаційної системи територіального розвитку використання земель регіонів» . Кількість годин – 180, кількість кредитів – 6.
Науково-дослідна робота: Керівник науково-дослідної роботи, яка здійснюється представниками кафедри земельного адміністрування та геоінформаційних систем на тему 0120U105347 «Територіальний розвиток використання земель».
Список основних дисциплін:
Назва дисципліни |
Ступінь/ОКР |
Спеціальність |
Форма навчання |
Методи землевпорядного проектування у територіальному розвитку використання земель | PhD |
193"Геодезія та землеустрій" |
Денна |
Методологія наукових досліджень з основами інтелектуальної власності | Магістр | 193"Геодезія та землеустрій" | Денна |
Оцінка нерухомості та аналіз ринку | Магістр | 193"Геодезія та землеустрій" | Денна |
Математичні методи і моделі в системі використання земель | Магістр | 193"Геодезія та землеустрій" | Денна |
Регулювання оціночної діяльності | Бакалавр | 193"Геодезія та землеустрій" | Денна |
Нормативна грошова оцінка земель | Бакалавр | 193"Геодезія та землеустрій" | Денна |
Основи оцінки майнових комплексів | Бакалавр | 193"Геодезія та землеустрій" | Денна |
Участь у вітчизняних і міжнародних проектах:
Керівник та член команди щодо розробки та реалізації проєктів із геодезії та землеустрою, земельного адміністрування, спрямованих на підвищення ефективності використання земельних ресурсів, розробки стратегії регіонів:
1. Створення топографо‐геодезичної підоснови для проекту з благоустрою парадного входу університету: оновлення растрової інформації, створення векторних шарів детальної зйомки М 1:500 з уточненням підземних комунікацій та встановлення небезпечних зон планування.
2. Розробка проекту управління земельно‐майновим комплексом ХНУМГ ім. О.М. Бекетова на базі 3D моделі існуючих будівель та цифрової карти прилеглої території.
3. Розробка геоінформаційної системи управління земельно‐майновим комплексом (ГІС УЗМК) Старосалтівської об’єднаної територіальної громади та геоінформаційне забезпечення роботи державних органів, організацій та установ, що приймають участь в управлінні, розвитку та забезпеченні життєдіяльності регіону на базі сучасних технологій інтеграції та візуалізації даних.
4. Розробка геоінформаційної системи управління земельно‐майновим комплексом Мереф’янської ОТГ та топографо‐геодезичної підоснови для Генерального плану та інвентаризації земель міста Мерефа.
5. Розробка пілотних рішень для побудови нової системи земельного адміністрування благоустрою міста Києва у контексті розвитку та збереження територій зелених зон КО «Київзеленбуд» на підставі передового європейського досвіду, яка націлена на сталий розвиток території.
6. Розробка стратегії розвитку харківської області.
7. Формування геопросторового забезпечення опорного ісорико‐культурного плану міста Краматорська.
Реалізовані міжнародні проекти:
1. Співпраця з Американською асоціацією географів і Держдепартаменту США в рамках реалізації проекту «Secondary Cities. Kharkiv» в Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова на базі кафедри геоінформаційних систем, оцінки землі та нерухомого майна. Проект «Secondary Cities» ‐ створення місцевого потенціалу використання геопросторових технологій для підтримки готовності до надзвичайних ситуацій. Проект реалізується в різних країнах світу, в містах, які швидко розвиваються і при цьому не є столицями, але мають важливе значення. В Україні таким містом став Харків.
2. З обміну студентів між Хейлузянським Бауі аграрним університетом (КНР, м. Дацин) та Харківським національним університетом міського господарства ім. О. М. Бекетова.
3. Керував Міжнародною програмою Еразмус + KA1‐ кредитна мобільність (Проект між Харківським національним університетом міського господарства імені О. М. Бекетова, м. Харків (Україна) та Варненським вільним університетом «Чорноризца Храбра», м. Варна (Болгарія) (2020 р.).
4. Керує Міжнародною програмою Еразмус + KA1‐ кредитна мобільність (Проект між Харківським національним університетом міського господарства імені О. М. Бекетова, м. Харків (Україна) та Варненським вільним університетом «Чорноризца Храбра», м. Варна (Болгарія) (2024 р.).
5. Керує Міжнародною програмою Еразмус + KA1‐ кредитна мобільність (Проект між Харківським національним університетом міського господарства імені О. М. Бекетова, м. Харків (Україна) та Краківським Політехнічним університетом ім. Тадеуша Костюшко, м. Краків (Польща) (2024 р.).
Коло наукових інтересів: Проведення досліджень у сфері забезпечення територіального розвитку використання земель із застосуванням сучасних геоінформаційних систем, розробка й впровадження моніторингових систем, формування інтелектуальної геопросторової економіки, визначення напрямів та особливостей використання земель, враховуючи вплив просторових, містобудівних, екологічних, інвестиційних, безпекових чинників.
Обов'язки: Завідувач кафедри, експерт Міністерства освіти і науки України для проведення наукової та науково-технічної експертизи об’єктів експертизи у сфері науково та науково-техннічної діяльності за науковими напрямами, виконував обов’язки керівника з науково-дослідної роботи студентів та аспірантів. Зокрема, здійснював їх підготовку до участі у міжнародних науково-практичних конференціях, керівник 1 етапу Всеукраїнського конкурсу та олімпіади за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій».
Контакти:
E-mail:
Microsoft Teams: Мамонов Костянтин Анатолійович
Моб. тел.: 099-291-73-54.
Сертифікати та нагороди:
Відзначений грамотами Міністерства освіти і науки України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, грамотами Харківської міської ради, відзнакою Харківської обласної ради, заслужений науковець у сфері використання земель, нагороджений орденом «Науковець року 2020», отримав національне визнання та медаль "Науковець року 2021", нагороджений почесною відзнакою Харківської областної ради "Слобожанська слава". Має відзнаки профспілкової організації.
У 2023 – 2024 рр. отримав Міжнародні сертифікати: "TOPICAL ASPECTS OF MODERN SCIENTIFIC RESEARCH" (24 год, 0,8 кредитів, м. Токіо), «ОСВІТА І НАУКА У ПЕРІОД ГЛОБАЛЬНИХ КРИЗ ТА КОНФЛІКТІВ У ХХІ СТОЛІТТІ» (30 балів БПР, м. Київ), THEORETICAL AND PRACTICAL ASPECTS OFMODERN SCIENTIFIC RESEARCH (Південна Корея, 0,2 кредита), "PERSPECTIVES OF CONTEMPORARY SCIENCE: THEORY AND PRACTICE" (24 год., 0,8 кредитів, м. Львів). Свідоцтво про проходження підготовки (стажування) з теоретичних, організаційних і процесуальних питань судової експертизи (Міністерство юстиції України, Національний науковий центр «Інститут судових експертиз» ім. засл. проф. М. С. Бокаріуса).