Освітньо-наукова програма «Геодезія та землеустрій» на третьому (освітньо-науковому) рівні зі спеціальності 193 Геодезія та землеустрій започаткована в 2017 році та є невід’ємною складовою циклу неперервної освіти бакалавр-магістр-доктор філософії за спеціальністю 193 Геодезія та землеустрій, який реалізовано в Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова.
Гарантом ОНП з 2017 по 2024 рр. був д.е.н, професор Мамонов К. А., з липня 2024 р. їм стала к.т.н, доцент Пілічева М.О.
Випусковою кафедрою є кафедра земельного адміністрування та геоінформаційних систем, яка протягом своєї майже 55-річної історії бере активну участь у науково-дослідній, навчальній, організаційній, громадській роботі в місті Харків та інших регіонах України.
ОНП стала продовженням роботи спеціалізованої вченої ради К 64.089.05 з правом прийняття до розгляду та проведення захистів дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальностями:
- 05.14.02 – електричні станції, мережі і системи;
- 05.24.04 – кадастр та моніторинг земель.
і працювала з грудня 2015 р. по грудень 2021 р.
Як члени в спеціалізованій вченій раді К 64.089.05 за спеціальністю 05.24.04 – кадастр та моніторинг земель працювали науково-педагогічні працівники кафедри земельного адміністрування та геоінформаційних систем:
- Мамонов Костянтин Анатолійович (2015-2018 рр. – вчений секретар, 2018 р. – заступник голови);
- Пілічева Марина Олегівна (2018-2021 рр. – вчений секретар);
- Глушенкова Ірина Сергіївна;
- Метешкін Костянтин Олександрович;
- Нестеренко Сергій Григорович;
- Пеньков Володимир Олексійович;
- Шипулін Володимир Дмитрович
Протягом часу роботи спеціалізованої вченої ради К 64.089.05 за спеціальністю 05.24.04 – кадастр та моніторинг земель було захищено 7 кандидатських дисертацій:
- Пиркова Ольга Володимирівна (2016), тема: Організаційно-методичний механізм формування містобудівного моніторингу використання земель (науковий керівник – д.е.н., проф. Мамонов К.А.);
- Пілічева Марина Олегівна (2016), тема: Методи використання даних аерокосмічного знімання в задачах землеустрою (науковий керівник – д.т.н., проф. Могильний С.Г.);
- Грек Марія Олександрівна (2018), тема: Метод і моделі впливу містобудівних факторів на використання земель міст (науковий керівник – д.е.н., проф. Мамонов К.А.);
- Штерндок Ернест Сергійович (2018), тема: Моделювання впливу просторових факторів на оцінку та використання земель мегаполісу (науковий керівник – к.т.н., доц. Шипулін В.Д.);
- Радзінська Юлія Борисівна (2018), тема: Метод і моделі визначення інвестаційної привабливості земель міст (науковий керівник – д.е.н., проф. Мамонов К.А.);
- Корнієць Анна Вадимівна (2018), Інформаційне забезпечення геоекоогічного моніторингу використання земель регіону (науковий керівник – д.е.н., проф. Мамонов К.А.);
- Гряник Володимир Олександрович (2021), Інформаційне забезпечення використання об'єктів нерухомості багатоцільового кадастру.
Створення освітньо-наукової програми, зміст якої включав би кращі світові практики та досягнення у галузі було ініційовано через зміну системи підготовки докторів філософії в Україні в 2016 р. Саме тоді був сформований перший навчальний план та оформлена освітньо-наукова програма, яка стала результатом спільної роботи членів проектної групи та викладачів кафедри. В 2017 році почалася реалізація цієї програми.
Практичне удосконалення програмних компонентів, залучення до оцінки якості здобувачів освіти та роботодавців, а також консультації партнерських навчальних закладів стали причинами для внесення змін до освітньо-наукової програми. В 2021 році була затверджена нова редакція ОНП «Геодезія та землеустрій» та оновлений навчальний план.
В 2021 році відбувся достроковий захист здобувача ОНП В’яткіна Р.С згідно з вимогами «Порядку проведення експерименту з присудження ступеня доктора філософії».
В 2022 і 2023 р. ОНП була акредитована умовно (згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2022 р. № 295 «Про особливості акредитації освітніх програм, за якими здійснюють підготовку здобувачі вищої освіти, в умовах воєнного стану»), дія сертифіката про акредитацію до 14.05.2025 р.
У 2023-2024 рр. відбулося 3 захисти дисертації на здобуття доктора філософії згідно «Порядку присудження ступеня доктора філософії та скасування рішення разової спеціалізованої вченої ради закладу вищої освіти, наукової установи про присудження ступеня доктора філософії», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2022 року № 44 (зі змінами):
Плануються ще 2 захисти дисертації на здобуття доктора філософії:
- Халіков Сергій Анатолійович;
- Багін Михайло Леонідович.