Освітньо-наукова програма 2024 року 193 "Геодезія та землеустрій"
Рецензії:
- Рецензія від Центру ГІС Державного підприємства "Український державний науково-дослідний інститут проектування міст "ДІПРОМІСТО" імені Ю. М. Білоконя на освітньо-наукову програму третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 193 "Геодезія та землеустрій"
- Рецензія від ДП Науково-дослідний інститут геодезії і картографії (НДІГК) на освітньо-наукову програму третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 193 "Геодезія та землеустрій"
- Рецензія від ТОВ "ЕСРАЙ УКРАЇНА" на освітньо-наукову програму третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 193 "Геодезія та землеустрій"
Допоміжні матеріали:
- Дослідницькі проекти, в яких брали або беруть участь наукові керівники аспірантів спеціальності 193 Геодезія та землеустрій
- Перелік штатних НПП ХНУМГ імені О.М. Бекетова для формування разових спеціалізованих вчених рад для атестації аспірантів спеціальності "193 Геодезія та землеустрій"
- Теми дисертаційних робіт та наукові публікації аспірантів спеціальності "193 Геодезія та землеустрій" іноземною мовою у Міжнародних виданнях та конференціях станом на
- Результати анкетування щодо якості викладання і змісту навчальних дисциплін в осінньому семестрі
- Форма зворотнього зв'язку для аспірантів
- Форма зворотнього зв'язку для роботодавців
- Анкетування аспірантів вересень 2024 року
- Результати анкетування аспірантів спеціальності 193 Геодезія та землеустрій
- Результати анкетування аспірантів вересень
- Відомості про самооцінювання 193 третій (освітньо-науковий) рівень
-
Мотивований висновок про перспективи розвитку та удосконалення освітньо-наукової програми “Геодезія та землеустрій”
Освітні компоненти:
1. Обовязкові освітні компоненти
ОК 1 - Академічна та наукова англійська мова
ОК 2 - Управління науковими проєктами
ОК 3 - Сучасні методи викладання у вищій школі
ОК 4 - Філософія та методологія наукових досліджень
ОК 5 - Методи землевпорядного проєктування у територіальному розвитку використання земель
ОК 6 - Дослідницькі методи та сучасні технології геодезії
ОК 7 - Сучасні тенденції розвитку землеустрою та кадастрових систем
ОК 8 - Науково-педагогічна практика
2. Вибіркові освітні компоненти
Навчальний план підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії включає нормативну (обов’язкові дисципліни) та вибіркову (вибіркові дисципліни) частини.
Основним нормативним документом, який регламентує організацію вільного вибору здобувачами вищої освіти на третьому (освітньо-науковому) рівні є Положення про підготовку здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та наукового ступеня доктора наук в Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова (наказ № 245-01 від 01.09.2023 р.).
Вибіркова частина формується з переліку дисциплін за вибором аспіранта в обсязі, що становить не менш як 25 відсотків загальної кількості кредитів ЄКТС, тобто складає 12 ЄКТС – 3 вибіркові дисципліни по 120 годин (4 ЄКТС) кожна.
Здобувачі вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти здійснюють вільний вибір в термін до двох тижнів від початку другого семестру. До закінчення терміну голосування аспіранти мають можливість змінити свій вибір.
Аспірант може вибрати навчальні дисципліни:
- із блоку вибіркових дисциплін освітньо-наукових програм третього (освітньо-наукового) рівня (Каталог вибіркових освітніх компонентів третього (освітньо-наукового) рівня (2023)). Вибір здійснюється в особистому кабінеті через web-портал Університету в розділі «Автоматизована система управління навчальним процесом»;
- із блоку обов’язкових дисциплін інших освітньо-наукових програм третього (освітньо-наукового) рівня (Каталог освітньо-наукових програм ХНУМГ ім. О.М. Бекетова). Вибір здійснюється шляхом написання заяви;
- з навчальних дисциплін інших закладів вищої освіти (у т. ч. й дистанційних), що реалізуються, зокрема, через партнерські угоди з іншими закладами чи науковими установами за програмами академічної мобільності, віртуальних академічних обмінів з дотриманням вимог Положення про академічну мобільність студентів, аспірантів, докторантів, науково-педагогічних та наукових працівників (рішення Вченої ради Університету від 01.11.2022 р. (протокол № 3);
- з навчальних дисциплін, які пропонуються для інших рівнів вищої освіти в Університеті за погодженням зі своїм науковим керівником (за умови, що дисципліна складає 4 кредити ЄКТС) (наприклад, Каталог курсів Університету). Вибір здійснюється шляхом написання заяви. Науковий керівник, при погодженні, зобов’язаний перевірити відповідність результатів навчання з дисципліни темі дисертаційного дослідження. Невідповідність результатів навчання з дисципліни темі дисертації може бути підставою для непогодження вибору аспіранта. У випадку виникнення конфліктів з приводу непогодження, аспірант має право звернутися до директора ННІ ПКВК та вищих посадових осіб.
Ознайомитися з переліком вибіркових навчальних дисциплін освітньо-наукових програм третього (освітньо-наукового) рівня можна на офіційному сайті ННІ ПКВК через каталог навчальних дисциплін, де за посиланням можна знайти інформаційну довідку кожної дисципліни.
Структура каталога вибіркових навчальних дисциплін освітньо-наукових програм третього (освітньо-наукового) рівня передбачає:
- перелік вибіркових навчальних дисциплін, спрямованих на розвиток загальних компетентностей та/або ознайомлення з рівнем наукових досліджень у інших галузях знань, з їх розподілом за тематичними підкаталогами: гуманітарної підготовки; дисципліни інших освітніх програм правового, ІТ-профілю тощо;
- перелік вибіркових навчальних дисциплін, спрямованих на розвиток фахових компетентностей, на покращення здатності до працевлаштування або набуття знань і здібностей у вузькій спеціалізації, релевантній для конкретного дослідження чи наукового напряму здобувача.
Кафедрою земельного адміністрування та геоінформаційних систем в каталог вибіркових навчальних дисциплін освітньо-наукових програм третього (освітньо-наукового) рівня для здобувачів ОНП «Геодезія та землеустрій» запропоновано 10 навчальних дисциплін (при переході за посиланням можна ознайомитися з інформаційною довідкою відповідної дисципліни), спрямованих на розвиток фахових компетентностей, а саме:
ВК 1 - Сучасні кадастрові системи нерухомості
ВК 2 - Моделювання і дослідження складних систем в галузі геодезії та землеустрою
ВК 3 - Управління та моніторинг у сфері землекористування
ВК 4 - Планування та ефективне використання територій
ВК 5 - Сучасні технології геоінформатики, фотограмметрії та дистанційного зондування
ВК 6 - Метрологічне забезпечення і контроль якості геодезичних робіт
ВК 7 - Засоби автоматизації створення карт
ВК 8 - Створення та реконструкція локальних геодезичних мереж
ВК 9 - Технології геодезичного моніторингу територій, будівель і споруд
ВК 10 - Методи оцінки та прогнозування стану і використання земельних ресурсів
Ознайомитися з переліком та інформацією щодо обов’язкових навчальних дисциплін освітньо-наукових програм третього (освітньо-наукового) рівня можна на офіційному сайті ННІ ПКВК (освітньо-наукові програми), де є можливість перейти за посиланнями на відповідну програму або на сайт випускової кафедри.
Здобувач здійснює вибір навчальних дисциплін з каталогу вибіркових навчальних дисциплін освітньо-наукових програм третього (освітньо-наукового) рівня шляхом голосування в особистому кабінеті на web-порталі Університету в розділі «Автоматизована система управління навчальним процесом» (МКР) (http://erp.kname.edu.ua/).
З процедурою вибору можна ознайомитись за посиланням. Більш детальну інформацію з роботою в електронному кабінеті на порталі МКР можна знайти за посиланням.
Консультацію з технічних питань реєстрації в Корпоративній інформаційній системі Університету та роботою з МКР можна отримати за e-mail:
Протягом І-ІІІ років підготовки в аспірантурі Університету здобувачі ступеня доктора філософії можуть вивчати позакредитні навчальні дисципліни, які не передбачені навчальним планом (на факультативах, семінарах, лекціях тощо) за погодженням із науковим керівником (відповідна заява здобувача вищої освіти ступеня доктора філософії подається до відділу аспірантури і докторантури за місяць до початку таких навчальних занять) загальною кількістю не більше 10 кредитів за семестр.